Nano Tozlu Yangın Baskılama

Nanoteknolojik tozlu yangın baskılama üreteçleri, basınçsız toz söndürücü ajan içermektedir. Nanoteknolojik toz, bilinen kuru kimyevi yangın söndürücü tozlardan (KKT) 6 kat daha yüksek söndürme gücüne sahiptir. ISTO-1 standardındaki toz ajan, bilinen tozlardan daha inceltilmiş ve uygulanan nano proses sonucu iletkenliği ve yapışma özelliği kaldırılmıştır.  Yoğunlaşmaz ve sağlık tehdidi oluşturmaz.

Tetiklenme anında içerdiği katı kimyasalın tepkimesi ile oluşan yüksek basınç, haznedeki nanoteknolojik tozu  hareketlendirerek, üretecin çıkış noktasından hedeflenen bölgeye püskürtülmesini sağlar. Yangını, kaynağın örtülenmesi üzere oksijen ile temasının kesilmesi ve kimyasal reaksiyon oluşturarak yanma zincirinin kırılması şeklinde iki yönlü işlev ile söndürür. Başka bir deyişle; nanoteknolojik toz hem yüzey (m2), hem de hacim (m3) üzerinde yangın baskılaması gerçekleştirir.

Üreteç modeli ve kapasitesine bağlı olarak açık havada 35 mt. mesafeye kadar hedefli  söndürme yapılabilir. Nanoteknolojik tozlu üreteçler, sızdırmazlık koşulunun sağlanamadığı açık ortamlarda efektif olarak kullanılır. Özellikle kablo galerileri veya yükseltilmiş zemin gibi erişimin kısıtlı olduğu mahaller için, 360 derece yayılım sağlayan modelleri ile ideal çözümler sunar. Trafo alanları ve solvent bazlı yangın riski taşıyan mahallerde hedefleme özelliği sayesinde hızlı baskılama olanağı sağlar. 12 yıl kullanım ömrü bulunmaktadır. Kullanım ömrü süresince, dolum, kalibrasyon, bakım vs. gerektirmez.

Aerosol ve Nano Toz Uygulama Alanları

Aerosol ve Nano Toz üreteç teknolojileri; A, B, C ve E sınıfı yangınların baskılanarak önlenmesi amacı ile bir çok farklı  uygulama alanında kullanılabilir.

Yetkin mühendislerimizce yapılan risk analizi değerlendirme sonuçları ışığında, gerek hareket halindeki kara, deniz,  demiryolu araçları, gerekse bina, tesis ve stratejik önem taşıyan mahal ve ekipman-istasyon noktalarında, açık veya kapalı ortamlarda değişken algılama senaryolarına bağlı olarak veya bağımsız otonom yapıda yangın baskılama çözümleri oluşturulabilir.

Genel Broşür

Yeni Nesil Yangın Baskılama

Yeni Nesil Yangın Baskılama

2012’deki kanun değişikliğinin ardından Türkiye’de ISG anlamında getirilen zorunluluklar sanayi tesislerimizi bu konuda önemli çalışmalar yapmaya itmiştir. Yangın güvenliği konusuna verilen değer ve özen gün geçtikçe daha çok artmaktadır. Türkiye sanayisinin önde...

devamını oku
Doğa Dostu Teknoloji

Doğa Dostu Teknoloji

Avrupa’nın ve Greenpeace örgütlerinin özellikle üzerinde durduğu yeşil teknoloji bir çok sektörde olduğu gibi yangın sektöründe de gün geçtikçe daha çok önem kazanmaktadır. Türkiye’de de Halon gazının yasaklanması ile başlayan bu konudaki tedbirler ve çalışmalar halen...

devamını oku
GreenPort Manuel Söndürücü

GreenPort Manuel Söndürücü

GreenPort, bina ve diğer yapılarda kullanılmak üzere tasarlanmış yüksek etkinlikte bir yangın söndürücüdür. İster başlangıç aşamasında ister gelişmiş evresinde olan tüm yangınlar için, GreenPort gerekli soğutma ve söndürmeyi yapabileceğiniz ideal bir cihazdır....

devamını oku