Kritik Noktalarda Yağmurlama Sisteminin Yetersizliği

Yeni kurulan tesislerde maalesef yangın konusu ikinci plana itiliyor. Çok ciddi maliyetlerle özenerek yapılan bu yatırımlarda yangın sistemleri sadece mevzuata karşılayacak seviyede tutularak bir güvenlik kurgusundan uzak kalıyor. Her yangın riski içeren mahalin ne tip bir algılama senaryosu ile korunması gerektiği ayrı ayrı ve titizlikle düşünülmesi gereken bir konudur.

Mevzuatın tanımladığı yağmurlama sistemleri çoğu zaman otomatik devreye giren bir önleme kurgusundan uzak kalıyor. Devreye girdiğinde ise iş işten geçmiş oluyor. Bu sebeple Aerosol Yangın Önleme ve Baskılama sistemlerinin en büyük avantajı yangın riski taşıyan üretim hattı gibi kritik alanlarda mikro çözümler sunabilmesidir. Yangının gerçekleşmesi yüksek mahalde en hızlı müdahale sağlayan algılama kurgusu tasarlanarak aerosol üreteçler hedeflemeli şekilde konumlandırılır. Yangın oluşmaya başladığı anda ilerlemesine fırsat vermeden otomatik olarak anında baskılama gerçekleşir. Bu mahaldeki genel koruma sağlayan herhangi bir geleneksel sistemin gerçekleşmesinin mümkün olmadığı bir senaryodur.

Yeni Nesil Yangın Önleme ve Baskılama Sistemi; AEROSOL

Yeni Nesil Yangın Önleme ve Baskılama Sistemi; AEROSOL

Dünyada son 15 senedir Aerosol yangın önleme ve baskılama sistemleri bu sarmalı kırmakta ve kullanıcılara yeni nesil bir teknoloji sunmaktadır. Avrupa’da tüm sektörlerde doğa dostu teknolojilere yatırım yapılmakta ve canlıların ve doğanın güvenliği ön planda tutulmaktadır.

devamını oku