Elektrik Panosu Yangınlarına Büyümeden Müdahale

Tesislerimizin en büyük yangın riski taşıyan mahalleri elektrik dağıtım odalarıdır. Bu odaların içerisinde gerçekleşecek yangınlar kablo galerileri ile tesis içerisinde çok kısa bir sürede yayılacak ve büyük tahribat ve tehlike yaratacaktır. Özellikle panoların içerisinde meydana gelen yangınların odadaki
algılama dedektörlerine ulaşması çok uzun bir zaman almaktadır.

Oda söndürme sisteminin devreye girmesini beklemek, büyük hasar ve kayıplara neden olabilecektir. Ezgil’in tüm ürünleri yangın baskılama ve önleme üzerine kurgulanmıştır. Bu anlamda Firebrand adını verdiğimiz panoya özel algılama kitimiz bu sorunun kesin çözümüdür. Sadece bir şalter  büyüklüğünde olan algılama paneli, özel battery management sistemi, güç kaynağı ve kombine dedektör ile bütün panoların içerisinde muhakkak yer bulabileceğimiz mikro bir çözümdür. Küçük metreküplü aerosol üretecimiz ile Firebrand birleştiğinde pano içerisinde yangın başladığı anda anında müdahale ederek oluşması muhtemel bir tahribatı gerçekleşmeden ortadan kaldıracaktır.

Yeni Nesil Yangın Önleme ve Baskılama Sistemi; AEROSOL

Yeni Nesil Yangın Önleme ve Baskılama Sistemi; AEROSOL

Dünyada son 15 senedir Aerosol yangın önleme ve baskılama sistemleri bu sarmalı kırmakta ve kullanıcılara yeni nesil bir teknoloji sunmaktadır. Avrupa’da tüm sektörlerde doğa dostu teknolojilere yatırım yapılmakta ve canlıların ve doğanın güvenliği ön planda tutulmaktadır.

devamını oku